SPMK214L - масло - 700bar / 10000psi

SPMK214L - масло - 700bar / 10000psi

Краток опис:

Hydraulic Pressure Comparator Pump

(0-700) bar, Portable Type, Hand use.

 


детали за производот

Тагови производ

SPMK214L компараторот висок притисок

Мерен опсег: (0-700) bar; (0-10,000) psi

Резолуцијата за прилагодување на: 0.2bar; 20kPa

Врска: M20x1.5 Факултативна

Димензии: (384 × 198 × 180) mm

Тежина на апаратот: 4,7 кг

Медиуми: масло

Опрема: запечатување компонента (10pcs), приклучок (2 парчиња)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    -->