SPMK223 presion kalibrator

SPMK223 presion kalibrator

Përshkrim i shkurtër:

Digital Pressure Calibrator.

Hart Function. +-30mA & +-30V testing

0-24V power supply


Operation Video

Detail Product

Pressure Range Select Table

GJENERALE:
me teknologji të përparuar mikroprocesor dhe të teknologjisë së lartë të presionit silic sensorë, i SPMK 223 kalibrator presion ofron një kalibrimi zgjidhje presion për mat, transmetues dhe me presion në një gamë të gjerë të presionit. Në një paketë shumë të protable, ajo mund të masë presionin pikërisht me një sensor ndërtuar në presion dhe të lexoni aktuale ose mV prodhuar nga dhënës, dhe mund edhe të ofrojë një tension të përzënë në sensorë pushtet apo transmetues gjatë kalibrimit.

TIPARET:
Presioni shkon në 36.000 psi (2.500 bar)
saktësi prej ± 0.025% PF, ± 0.05% PF
ndërtuar në HART Komunikimit, Ajo mund të gjej kalibrin Hart transmetues presion
ndërfaqen e RS232, të cilat mund të ngarkoni dokumentet e depozituara
Percentage tregues i presionit të pranishëm dhe të plotë presioni në shkallë
Ruajtja e 40 dosjeve e cila është në dispozicion kur pushteti off
ekran i madh me Shkod
Opsional 10 njësi presion: Pa, AKP-MPA, mmHg, KFG / cm 2, cmH2O, mmH2O, psi, mbar, bar
CE miratuar
shpërthim-provë certifikimit Kombëtare miratuar. (Certifikata # .: Exic II BT6Gc)

Specifikim teknik:
temperature mjedisit: 0 ~ 122 ° F (0 ~ 50 ° C)
lagështia e mjedisit relative: ≤90% RH
atmosferik presion: 0.86 ~ 1.01 bar (86 ~ 101kpa)
përshtatësi: M20x1.5 opsionale
me energji elektrike: litium mbushëse ose përshtatës pushtet
Dimension: φ120 × 45 (mm)
Pesha neto: 0.7kg


  • Previous:
  • : Next

  • SPMK select table 2020.04

  • Related Products