SPMK313A Калибратор на температура од 130 ℃

SPMK313A Калибратор на температура од 130 ℃

Краток опис:

SPMK313A Temperature Calibrator Dry Block

-20-130 ℃


детали за производот

Тагови производ

Модел број SPMK313A SPMK313B
Опсег на температура -20 ℃ ~ 130 ℃ 50 ℃ ~ 600 ℃
температура девијација ± 0,15 ℃ ± 0,5 ℃
Точност (екстра SPRT) ± 0,1 ℃ ± 0,1 ℃
длабочина вметнете 170mm 170mm
Надворешен дијаметар на топлинска блок 25мм 34mm
Количина на топлинска блок Стандард 3 дупки, Стандард 4 дупки,
и дијаметар дупка ∮6, ∮8, ∮10mm ∮6, ∮8, ∮10, ∮12mm
Хоризонтална поле температура ≤ ± 0,05 ℃ (температура тест поле посебен термички блок) ≤ ± 0,05 ℃ (температура тест поле посебен термички блок)
Вертикална поле температура ≤0.5 ℃ (60mm започне од крајот на цревото) ≤0.5 ℃ (60mm започне од крајот на цревото)
колебање на температурата ≤ ± 0.03 ℃ / 15 мин ≤ ± 0.03 ℃ / 15 мин
димензија (318 × 176 × 340) mm (318 × 176 × 340) mm
Нето маса 12.2Kg 13.0Kg
моќ 150W 800W

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!